دریافت شابک ISBN از خانه کتاب چیست؟

دریافت شابک کتاب و ISBN

از جمله خدمات انتشارات برتراندیشان برای نویسندگان گرامی، دریافت شابک ISBN است. امروز با هدف افزایش کارایی رویکرد ثبت کتاب ها و همچنین جستجوی کتاب، هر کتاب دارای یک شابک (شمارهٔ استاندارد بین‌المللی کتاب) یا به انگلیسی  ISBN (International Standard Book Number) است. به طور کلی شابک کتاب یک شمارهٔ استاندارد بین‌المللی و متشکل از ۱۰ یا ۱۳ رقم است که به کتاب‌های منتشرشده منسوب می‌شود و هر شماره منحصر به یک کتاب (یا یک نگارش یا نوع مشخص از آن کتاب) است. نکته مهمی که باید به آن توجه نمود نمود این است که تجدید چاپ کتاب باعث تغییر شابک نمی‌شود.

متن زیر برگرفته از صفحه مربوط به شماره استاندارد بین‌المللی کتاب در سایت ویکی پدیا است:

در سال ۱۹۶۶ استانداردی دیگر به نام شماره‌گذاری استاندارد کتاب یا اس‌بی‌ان (به انگلیسی: SBN، مخفف Standard Book Numbering) برای این منظور ایجاد شد. در سال ۱۹۶۷ استاندارد شابک برای اولین بار به صورت ده رقمی مطرح شد و نهایتاً در سال ۱۹۷۰ توسط سازمان بین‌المللی استانداردسازی (ایزو) به عنوان استاندارد ایزو ۲۱۰۸ در سال ۱۹۷۰ به چاپ رسید. از آن زمان تا پایان سال ۲۰۰۶ شابک‌ها ده‌رقمی بودند. از سال ۲۰۰۷ برای آن که تعداد بیشتری کتاب را بتوان شماره‌گذاری کرد، شابک سیزده‌رقمی شده‌است.

اگر درباره مراحل گوناگون چاپ کتاب مثل دریافت شابک ISBN سوالی دارید می توانید، کارشناسان ما همواره پاسخگوی سوالات شما هستند.

برای مشاهده سایر مراحل کلی چاپ کتاب می توانید بر روی لینک های زیر کلیک نمایید.

مرحله اول: آماده سازی محتوای کتاب
مرحله دوم: آماده سازی اولیه کتاب (صفحه آرایی و تایپ)
مرحله سوم: دریافت شابک (ISBN)وب سایت شابک | ارائه خدمات شابک و شابم
مرحله چهارم: دریافت فیپا
مرحله پنجم: دریافت مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
مرحله ششم: چاپ و صحافی
مرحله هفتم: ارسال کتاب به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعلام وصول
مرحله هشتم: پایان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *