خدمات صحافی کتاب از پایان نامه

صحافی کتاب

یکی از مراحل پایانی از فرآیند چاپ کتاب در انتشارات برتراندیشان،آماده سازی برای چاپ و صحافی کتاب (Bookbinding) است. به طورکلی خدمات چاپ و صحافی کتاب و پایان نامه مجموعه ای از کارهای اتصال و بستن صفحات به هم است. در صحافی، یا جلد کردن کتاب، صفحات از محل موردنظر تا شده و به ترتیب، ته‌دوزی، جلدگذاری و در نهایت برش داده می شوند.

صحافی کتاب

صحافی کتاب فرآیند جمع آوری فیزیکی یک کتاب با قالبی متشکل از یک دسته ورق کاغذ مرتب شده است. کاغذها یا همان برگه های کتاببه صورت مقاطعی با هم جمع می شوند یا گاهی اوقات به صورت دسته ای، از ورق های جداگانه باقی می مانند. سپس از طریق دوختن با نخ از طریق چین ها یا توسط یک لایه چسب انعطاف پذیر، در امتداد یک لبه به یکدیگر متصل می شود.

روش های دیگری نیز استفاده از حلقه، پیچ، سیم پیچ ستون فقراتی، حلقه دوقلو، سیم پیچ مارپیچ پلاستیکی و شانه های پلاستیکی نیز وجود دارند.

همانطور که گفته شد صحافی کتاب، مرحله پایانی از فرآیند چاپ کتاب در انتشارات برتراندیشان است. این مرحله برای دانشجویانی که به دنبال تبدیل پایان نامه خود به کتاب هستند، اهمیت زیادی دارد چرا که پس از این مرحله، می توانند در جلساتی مثل: جلسه دفاع از پایان نامه و یا جلسه مصاحبه دکتری یک نسخه چاپ و صحافی شده از کتابشان را به داوران و اساتید ارایه نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *